úterý 28. února 2017

LYŽAŘSKÝ VÝCVIK - VAŇKŮV KOPEC
V pondělí 27.2. 2017 nám začal lyžařský výcvik, díky organizátorům jsme se však na svah nedostali a ani Vaňkův kopec jsme neviděli. Den jsme strávili na hřišti v Dolní Lutyni a místo mokrého oblečení jsme byli pořádně zabláceni. Žákům to však neubralo na dobré náladě a v úterý 28.2. jsme ráno konečně na Váňkáč odjeli. Na místě se nás s úsměvem ujali, půjčili žákům přilby, lyžáky a lyže a rozdělili si je do dvou skupin. Na lyžaře  - 7 žáků a začátečníky - 12 žáků. Lyžaři po první zkušební jízdě na tažném laně odjeli hned na pomu a jezdili na svahu. Začátečníci si dali s instruktorem rozcvičku a naučili se základní manipulaci na lyžích. Pak také ukončili své náročné cvičení na tažném laně, kde sjížděli v pluhu dolů. Žáci byli velmi šikovní a zvládli první den perfektně.
Organizátoři nám nahradí pondělí tím, že budeme lyžovat místo dvou hodin tři hodiny. Na době příjezdu se nic nezmění. Posílám fotečky z prvního dne a postupně přidám další ať můžete sledovat pokroky žáků. Prosím dohlédněte aby měli žáci náhradní rukavice, sníh je mokrý a za hodinu je mají celé promočené.
Po skončení LVK Vám paní sekretářka vystaví potvrzení o absolvování kurzu pro pojišťovnu, která vám uhradí cca 500 Kč.
                                                                               

neděle 5. února 2017

Ve čtvrtek 9.2.  pořádá Matice školská karneval pro žáky 1. stupně.
Karneval bude probíhat od 16.00 hod v DK Dolní Lutyni. Všichni jste srdečně vítáni.
Výsledek obrázku pro karneval
Ve čtvrtek 9.2. jedeme do Karviné na divadelní představení Pipi dlouhá punčocha.
Učíme se první dvě vyučovací hodiny. Vybíráme 100 Kč ( doprava a vstupné ).
Výsledek obrázku pro pipi dlouhá punčocha

úterý 29. listopadu 2016

V pondělí 5.12. jdeme do kulturního domu v Dolní Lutyni na hudební představení skupiny Marbo. Vstupné je 40 Kč. 

 http://www.hudebniskupinamarbo.cz/

POZOR ZMĚNA: Toto je zpráva jen pro přihlášené.Již není možno se přihlašovat, máme plno. 

Zálohu plaťte přímo u p. Daniely Lindákové

Vážení rodiče,

Naše škola připravuje pro žáky 1. stupně 5-ti denní lyžařský výcvik ( LVK) ve skiareálu Vaňkův kopec. Pro žáky bude každé ráno, od pondělka do pátku, přistaven autobus před
ZŠ a MŠ A. Jiráska D. Lutyně, od 9.00 – 11.30 hod. bude probíhat  lyžařský výcvik ve skiareálu, návrat zpět kolem 13. hod. Kapacita tohoto kurzu je 20 dětí. Věřím, že umožníte svému dítěti tohoto kurzu se zúčastnit. V případě špatných sněhových podmínek, kdy nebude možné kurz zrealizovat, bude navrácena celá částka zpět.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Základní informace:

Termín:                       27. 2. – 3. 3. 2017
Místo:                          Skiareál Vaňkův Kopec
                                   http://www.vankuvkopec.cz/
Celková cena:             1790 Kč (v této částce je zahrnuta - doprava autobusem tam i zpět, 5-ti denní skipas, výcvik pod vedením lyžařského instruktora, pitný režim)
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Pro zájemce je možno přímo ve skiareálu vypůjčit lyžařskou výzbroj na celý kurz za  350Kč( lyže, lyžáky, hůlky, helma)

Zálohu 1000 Kč je nutno zaplatit do 16. prosince 2016, doplatek 790 Kč do 17. února 2017

Mgr. Marcel Figura

vedoucí kurzu

neděle 20. listopadu 2016

V pátek 18.11 jsme měli ve škole PAVOUČÍ DEN. Pro žáky byly připraveny pracovní listy, ve kterých jsme se dozvěděli spoustu informací o pavoucích. Žáci si pak také vyrobili svého pavouka, kterého přilepili do své pavučiny. Chválím všechny zúčastněné, jelikož se velmi dobře na tento den připravili. Někteří vyhledali informace v encyklopediích nebo na internetu a předali je spolužákům. Jiní zase připravili soutěže s otázkami nebo vyrobili doma pavoučky i s pavučinami. Někteří nám přinesli na ukázku pavouky z domu. Děkuji také rodičům, kteří pomohli s pečením pavoučích sušenek. Dětem moc chutnaly. O tom, že byl tento den úspěšný svědčí i fotografie:

                                                                               

neděle 6. listopadu 2016

Dne 31.10. jsme si s žáky přiblížili svátek v anglicky mluvících zemích Halloween a také náš svátek Dušičky. Žáci dostali Halloweenské sušenky a moc jim chutnaly. Zde je recept, pokud najdete čas a chuť udělat dětem radost.
POTŘEBNÉ PŘÍSADY

226g másla,140g třtinového cukru,2 vetší vejce,1,5 lžičky vanilk.extr.,260g hl.mouka,1,5 lžičky sody nebo PDP, 230g ovesných vloček, 120 ml sekané lísk.ořechy, 120 ml čokoládových kousků, 120 ml rozinky nebo brusinky.

POSTUP PŘÍPRAVY

Všechno smíchat , na plech s pečícím papírem děláme kuličky, které potom navhčenými prsty rozplácneme. Pečeme na 180°C asi 14 min. Až okraje lehce zhnědnou. Po vychladnutí čokoládou namalujeme pavouky dle své fantazie :-)

Dobrou chuť