neděle 24. dubna 2016

V pátek 22.4. jsme navštívili dopravní hřiště v Bohumíně. Žáci trávili první hodinu v učebně, kde jim lektorka vysvětlovala pravidla silničního provozu, opakovala s nimi značky a také dopravní situace a povinnou výbavu cyklisty. Druhou hodinku si pak žáci mohli vyzkoušet na vypůjčených kolech jezdit po silnici s dopravními značkami, semafory apod, samozřejmě na silnici určené k výuce. Za odměnu pak žáci navštívili Mauglího stezku a opravdu unavení se vraceli domů. Žáky musím pochválit za jejich znalosti z dopravní výchovy.
Testy a hry je možno vyzkoušet na těchto stránkách: http://www.zakruta.cz/autoskola-hra/
                                                                             

pondělí 4. dubna 2016

V pátek 1.4. jsme na přání Martina, za 5 žolíků, uspořádali ve třídě Den morčat a křečků.
Ti, kteří mají doma takové zvířátko, přinesli do školy morčata a křečky a jiní poslali fotky. Žáci pak ostatním sdělili důležité informace o jejich zvířátku a spolužáci se také ptali, co je zajímalo.
Celkem se sešli ve třídě 4 morčata a 3 křečci. Beseda byla velmi zdařilá a žákům i mně se velmi líbila. Opět jsem se utvrdila, že mám výborné děti, rodiče prominou toto přivlastnění. Jsou však skvělí.Fotečky z akce o tom vypovídají své.
                                                                               

úterý 15. března 2016

V sobotu 19.3. jsme si vyšlápli na chatu Skalku v Mostech u Jablunkova. Cesta nebyla náročná a počasí se nám vydařilo. Žáci si v lese vyzkoušeli jaké to je hledat podle anglické tradice vajíčka v přírodě. Účast nebyla velká, ale výlet byl opět velmi vydařený. Všem děkuji a budu se těšit na další.

                                               
                                                                         

pondělí 7. března 2016

ZELENINOU A OVOCEM, BRÁNÍME SE NEMOCEM
Dne 11.2. proběhl na naší škole Vitamínový den. Žáci si povídali s pracovnicemi firmy MK Fruit, vyzkoušeli si vyrobit zdravý špíz a také vyzkoušeli ovocné koktejly. Žákům se to velmi líbilo a dozvěděli se i něco nového.

neděle 3. ledna 2016

PLAVÁNÍ!!!

Lekce plavání byly ukončeny. V poslední hodině čekal na žáky závod v libovolném stylu a také tobogán. Vše bylo ukončeno rozdáním mokrého vysvědčení a  sladkou odměnou za odvahu a píli.
Všechny žáky moc chválím. Posílám foto:

neděle 6. prosince 2015

Předvánoční výlet se opět vydařil
V sobotu 12.12 2015 se uskutečnil náš společný již 3. výlet. Tentokrát na chatu Kozubová. Výšlap byl sice delší než předešlé dva, ale vyšlápli jsme plni elánu a došli až na vrchol. Nahoře jsme se osvěžili a žáci postavili krásného lesního skřítka a dali mi úkol, najít skřítka v lese. Naštěstí mi pomohli v hledání a musím říct, že se jim opravdu moc povedl. ( foto) Předvánoční atmosféra byla cítit mezi žáky i mezi rodiči a posilněni cukrovím jsme vše perfektně zvládli. Při příjezdu nás také na nádraží čekala mísa plná cukroví. Děkuji všem zúčastněným a těším se na další, tentokráte již v roce 2016.



úterý 1. prosince 2015

Další přání se plní

Dne 11.12. jsme  měli na přání v žolíkové hře ZVÍŘECÍ DEN.  Myslím si, že tento den se nám opravdu vydařil. Všichni měli připraveny nějaké informace o zvířeti, které si vybrali a někteří dokonce obohatili náš den výborným zvířecím kostýmem. Pro žáky byl připraven pracovní list, který procvičoval všechno co už umíme. Dokázali jsme si , že i zvířátka mají přístup do naší školy otevřen.